Kilpahiihto

Lähdössä oli pieni ylämäki, mutta hienosti menee!
Maali näkyvissä!
Maalisuoran hienoa kisatunnelmaa!

Lasten hiihtoCUPin 2018 tulokset

Kolme osakilpailua

 

Sarja tytöt/pojat 2014 –

1. Mandi Kahilaniemi

2. Kiira Immonen

3. Eetu Hämäläinen

 

Sarja tytöt/pojat 2013

1. Emil Ruissalo

2. Alisa Teho

3. Topias Mäenpää

4. Anni Pohjala

5. Kukka Aaltonen

5. Linnea Mönkäre

7. Kerttu Raittinen

8. Vilma Haikka

 

Sarja tytöt T6  2012

1. Reetta Paavola

2. Matilda Rauhamäki

3. Kaisla Immonen

4. Siiri Jokinen

5. Hilma Lenkkeri

6. Iina Haapala

7. Vilja Syvänen

8. Sohvi Ärrälä

 

Sarja pojat P6   2012

1. Tuure Aalto

2. Eino Pisilä

3. Väinö Palosaari

4. Julius Seppänen

5. Aatu Ottola

 

Sarja tytöt T8  2010-2011

1. Roosa Teho

2. Elli Leppä

3. Lydia Rudd

4. Amanda Onnela

5. Emmi Hämäläinen

6. Kerttu Aho

7. Sanni Eeli

8. Saaga Pykälinen

9. Taika Aaltonen

9. Aava Lehtola

9. Juulia Seppänen

12.Tessa Kanerva

13. Lotta Mönkäre

 

Sarja pojat P8  2010-2011

1. Perttu Paavola

2. Roope Heikkilä

3. Konsta Aalto

3. Ossi Kinnunen

5. Paavo Pesonen

6. Elmeri Palosaari

6. Joel Syväjärvi

8. Vilho Koho

8. Toivo Pisilä

10. Hannes Syväjärvi

11. Vili Ärrälä

12. Valtteri Mäkiranta

13. Josef Luodelahti

14. Rene Sippola

 

Sarja tytöt T10   2008-2009

1. Ronja Viitanen

2. Elsa Lenkkeri

3. Lilian Rudd

4. Sävy Parpola

5. Nella Ottola

6. Moonika Riihimäki

7. Hanna Hömmö

 

Sarja pojat P10  2008-2009

1. Matias Ruissalo

2. Onni Pesonen

3. Luca Salmi

4. Topias Huhtiniemi

5. Matias Pekkanen

 

Sarja tytöt T12  2006-2007

1. Rosa Jokinen

2. Alina Syvänen

3. Ilona Syvänen

 

Sarja pojat  P12  2006-2007

1. Aatu Pesonen

2. Antti Tarkkanen

3. Urho Lenkkeri

4. Akseli Onnela

5. Eino Koho

6. Atte Pisilä

7. Santtu Jauhiainen

 

Sarja tytöt T14 2004-2005

1. Laura Leppä

 

Sarja pojat T14  2004-2005

1. Santeri Syvänen

 

_________________________________________________________________________

Lasten sprinttikisat Iso-Teerijärven jäällä 11.3.2018

 

Hiihtomatka oli 4-5 -vuotiailla n.150m ja vanhemmilla n.300m. Ajanottoa ei ollut vaan sijoitukset määräytyivät maaliintulojärjestyksen mukaan.

 

Lähtö 0  ``Vierailevat tähdet``:

1. Hämähäkkimies

2. Tiikeri

3. Vanki ``Elinkautinen Hiihtäjä``

4. Palle Kalander 

5. Jääkarhu

6. Jänis

 

 

 

Lähtö 1  2014-syntyneet :

1. Mandi Kahilaniemi

2. Kiira Immonen

3. Eetu Hämälainen

 

Lähtö 2  2013-syntyneet:

1. Emil Ruissalo

2. Topias Mäenpää

3. Vilma Haikka

4. Anni Pohjola

5. Linnea Mönkäre

6. Kukka Aaltonen

7. Kerttu Raittinen

 

Lähtö 3  2012-syntyneet:

1. Matilda Rauhamäki

2. Kaisla Immonen

3. Reetta Paavola

4. Siiri Jokinen

5. Hilma Lenkkeri

6. Iina Haapala

 

Lähtö 4  2012-syntyneet:

1. Vilja Syvänen

2. Tuure Aalto

3.Väinö Palosaari

 

Lähtö 5  2010-2011 -syntyneet:

1. Elli Leppä

2. Roosa Teho

3. Amanda Onnela

4. Lydia Rudd

5. Sanni Eeli

6.Emmi Hämäläinen

7. Kerttu Aho

8. Aava Lehtola

9. Taika Aaltonen

10.Tessa Kanerva

 

Lähtö 6  2010-2011 -syntyneet:

1. Perttu Paavola

2. Ossi Kinnunen

3.Konsta Aalto

4. Roope Heikkilä

5. Paavo Pesonen

6. Elmeri Palosaari

7. Joel Syväjärvi

8. Valtteri Mäkiranta

9. Hannes Syväjärvi

 

Lähtö 7  2008-2009 -syntyneet:

1. Ronja Viitanen

2. Lilian Rudd

3. Sävy Parpola

4. Elsa Lenkkeri

 

 Lähtö 8 2008-2009 -syntyneet:

1. Matias Ruissalo

2. Onni Pesonen

3. Luca Salmi

 

Lähtö 9 2006-2007 -syntyneet pojat , 2006-2007 -syntyneet tytöt ja 2004-2005 -syntyneet tytöt samassa lähdössä, tulokset sarjoittain:

2006-2007

1. Aatu Pesonen

2. Eino Koho

3. Antti Tarkkanen

4. Urho Lenkkeri

5. Santtu Jauhiainen

 

2006-2007

1. Rosa Jokinen

 

2004-2005

1. Laura Leppä

 

 

 

_____________________________________________________________________________

 

Lasten vapaan tyylin hiihtokilpailut 20.2.2018

Vapaan kisat pidettiin tiiistaina 20.2.-18 Leppästenvuoren ns. 5 km perälenkillä. Pakkasrajaa -15 hätyyteltiin, mutta kisat saatiin kuitenkin pidettyä. Monelle oli varmaan jännittävää hiihtää valaistulla ladulla pimeän metsän keskellä. Osallistujia oli 37. Pienimmät hiihtivät n. 400m, 6-10v sarjat n. 1km ja 12-14v 2 km.

 

Tytöt/pojat 4v 2014- syntyneet

1. Mandi Kahilaniemi                3.56

2. Kiira Immonen                      5.59

 

Tytöt/pojat 5v 2013

1. Alisa Teho                              3.16

2. Emil Ruissalo                          3.23

3. Topias Mäenpää                     3.50

4. Anni Pohjala                           4.59

 

Tytöt 6v 2012

1. Reetta Paavola                       6.15

2. Kaisla Immonen                      8.38

3. Matilda Rauhamäki                  8.39

4. Siiri Jokinen                             10.02

5. Hilma Lenkkeri                         13.12

 

Tytöt 8v 2010-2011

1. Roosa Teho                              5.04

2. Amanda Onnela                       5.19

3. Emmi Hämäläinen                     5.50

3. Lydia Rudd                                5.50

4. Kerttu Aho                                6.55

5. Saaga Pykälinen                       8.20

 

Pojat 8v 2010-2011

1. Perttu Paavola                        4.22

2. Vilho Koho                               6.13

3. Roope Heikkilä                        6.20

4. Paavo Pesonen                       7.14

5. Josef Luodelahti                      7.32

6. Hannes Syväjärvi                     8.12

7. Joel Syväjärvi                          10.57

 

Tytöt 10v 2008-2009

1. Elsa Lenkkeri                           5.47

2. Sävy Parpola                           6.00

 

Pojat 10v 2008-2009

1. Matias Ruissalo                      3.43

2. Onni Pesonen                         4.35

3. Topias Huhtiniemi                   5.57

4. Matias Pekkanen                    6.10

 

Tytöt 12v 2006-2007

1. Rosa Jokinen                           9.43

2. Alina Syvänen                         10.43

3. Ilona Syvänen                         10.49

 

Pojat 12v 2006-2007

1. Aatu Pesonen                         7.58

2. Urho Lenkkeri                          8.49

3. Akseli Onnela                          11.25

 

Pojat 14v 2004-2005

1. Santeri Syvänen                     9.01

 

_____________________________________________________________________________________

Lasten hiihtokilpailut 11.2. 2018

 

Perinteisen hiihtotyylin kilpailut pidettiin sunnuntaina 11.2.-18 Latukahvilan radalla Iso-Teerijärvellä. Kilpailuun osallistui 56 lasta. Hiihtomatka oli pienimpien sarjassa n. 200 metriä, 6 ja 8-vuotiaiden sarjassa n. 800 m ja 10-vuotiaiden ja vanhempien sarjassa n. 1,3 km.

 

Tytöt/pojat 4v 2014-

1. Kiira Immonen                       3.22

2. Eetu Hämäläinen                   8.53

 

Tytöt/pojat 5v 2013

1. Emil Ruissalo                         1.38

2. Alisa Teho                              1.42

3. Topias Mäenpää                    1.55

4. Kukka Aaltonen                     2.15

5. Linnea Mönkäre                     2.39

6. Kerttu Raittinen                     3.45

 

Tytöt 6v 2012

1. Reetta Paavola                       4.54

2. Kaisla Immonen                      6.10

3. Matilda Rauhamäki                 6.19

4. Sohvi Ärrälä                            7.14

5. Iina Haapala                           9.43

6. Hilma Lenkkeri                        10.19

 

Pojat 6v 2012

1. Eino Pisilä                                5.07

2. Tuure Aalto                              6.05

3. Julius Seppänen                      6.59

4. Aatu Ottola                              9.54

 

Tytöt 8v 2010-2011

1. Lydia Rudd                               4.16

2. Roosa Teho                              4.22

3. Elli Leppä                                  4.27

4. Amanda Onnela                        4.41

5. Kerttu Aho                                4.52

6. Juulia Seppänen                       4.58

7. Sanni Eeli                                  5.00

8. Saaga Pykälinen                       5.08

9. Emmi Hämäläinen                     5.29

10. Taika Aaltonen                        5.35

11. Aava Lehtola                          5.55

12. Lotta Mönkäre                        6.12

 

Pojat 8v 2010-2011

1. Perttu Paavola                        3.58

2. Toivo Pisilä                              4.33

3. Vili Ärrälä                                 4.52

4. Konsta Aalto                           4.56

5. Paavo Pesonen                       5.05

6. Ossi Kinnunen                         5.07

7. Roope Heikkilä                         5.18

8. Elmeri Palosaari                       6.06

9. Valtteri Mäkiranta                    6.54

10. Rene Sippola                         7.45

 

Tytöt 10v 2008-2009

1. Ronja Viitanen                        7.09

2. Lilian Rudd                              8.14

3. Nella Ottola                             8.39

4. Elsa Lenkkeri                           9.23

5. Moonika Riihimäki                    9.55

6. Hanna Hömmö                       10.31

 

Pojat 10v 2008-2009

1. Matias Ruissalo                      5.43

2. Onni Pesonen                         6.56

3. Luca Salmi                               8.04

4. Topias Huhtiniemi                     9.11

 

Pojat 12v 2006-2007

1. Aatu Pesonen                         6.24

2. Antti Tarkkanen                      6.43

3. Akseli Onnela                          7.22

4. Urho Lenkkeri                         7.24

5. Atte Pisilä                               8.00

 

Tytöt 14v 2004-2005

1. Laura Leppä                            5.25

 

 

Prisma Kaleva